Jedlý živý plot - mana rajské zahrady

Luxusní rostlina s elegantním vzhledem,
chutné a zdravé plody plné vitamínů ...

Piškotové kuličky s muchovník a čokoládovou polevou

Ingredience (pro 6 osob) na piškotové těsto:
6 vajíček, po 6 lžic cukru a mouky, 1 kypřící prášek
K náplni:
15 dkg cukru, 3 dcl vody, 1 citron, 1 pomeranč, 2 skořice (celé), 10 semínek hřebíčku, 25 dkg muchovníku
Příprava:
K piškotové těsto na pěnu utřeme žloutky s cukrem, následně smícháme s moukou a pak kypřícím práškem. Přidáme pěnu z bílků, a upečeme na 160-170 ° C na plechu vyloženém pečícím papírem. K náplni z cukru a vody uvaříme sirup, přidejme strouhanou kůrku z citrónu a pomeranče. Nyní přidáme celou skořici a hřebíček. 5 minut necháme vřít, pak přecedíme.
Muchovník uvařme v cukrové a skořicové vodě.
Hotovou piškot rozřežeme na 3 pláty. První plát dejme do hluboké nádoby, polijeme sirupem a nanesme polovičku muchovníkového pyré. Na to dejme následující plát, polijeme sirupem, nanesme muchovníkové pyré, a pak umístíme i poslední plát a polijeme sirupem. Dejme do ledničky několik hodin, aby se chutě sloučily. K vychladlému muchovníkovému  piškotu dáme kuličky a polijeme čokoládovou polevou.

Piškótové guľky s muchovníkom a čokoládovou polevou

Lajkujte, zdielajtee

Nabízené sazenice pěstujeme a skladujeme v ideálních podmínkách. Možné termíny výsadby jsou:

led úno bře dub kvě črn čvc srp zář říj lis pro
     

 

Prohlášení: Uvedené hodnoty růstu platí při dodržení technologie pěstování a při dostatečném množství živin, vody a slunečního záření. Při krajně nekvalitní půdě nebo u rostlin které jsou vysazeny na nevyhovujícím místě (například do stínu) může být růst pomalejší než jsou uvedené pěstitelské hodnoty.