Piškotové kuličky s muchovník a čokoládovou polevou

Recepty z muchovníku

Recepty z muchovníku – ilustrační obrázek

Potřebujeme:

Na piškotové těsto:

  • 6 vajíček,
  • po 6 lžic cukru a mouky,
  • 1 kypřící prášek

K náplni:

  • 15 dkg cukru,
  • 3 dcl vody,
  • 1 citron,
  • 1 pomeranč,
  • 2 skořice (celé),
  • 10 semínek hřebíčku,
  • 25 dkg muchovníku

Příprava:

K piškotové těsto na pěnu utřeme žloutky s cukrem, následně smícháme s moukou a pak kypřícím práškem. Přidáme pěnu z bílků, a upečeme na 160-170 ° C na plechu vyloženém pečícím papírem.

K náplni z cukru a vody uvaříme sirup, přidejme strouhanou kůrku z citrónu a pomeranče. Nyní přidáme celou skořici a hřebíček. 5 minut necháme vřít, pak přecedíme.

Muchovník uvařme v cukrové a skořicové vodě.

Hotovou piškot rozřežeme na 3 pláty. První plát dejme do hluboké nádoby, polijeme sirupem a nanesme polovičku muchovníkového pyré.

Na to dejme následující plát, polijeme sirupem, nanesme muchovníkové pyré, a pak umístíme i poslední plát a polijeme sirupem.

Dejme do ledničky několik hodin, aby se chutě sloučily. K vychladlému muchovníkovému piškotu dáme kuličky a polijeme čokoládovou polevou.

Podobní obsah

Recepty z muchovníku

Ovocný dort z muchovníku

Recepty z muchovníku – ilustrační obrázek Potřebujeme: 1 hrnek mouky, 1/2 hrnku krystal. cukru, 1/2 bal. kypřícího prášku, 2 vajíčka, 4 lžíce jedlého oleje, 6

Recepty z muchovníku

Směs s muchovníku

Recepty z muchovníku – ilustrační obrázek Potřebujeme: 40 dkg muchovníku, 40 dkg cukru, 40 dkg mouky, 2 vajíčka, 6 lžic jedlého oleje, 1/2 kypřícího prášku,

Recepty z muchovníku

Palačinky s muchovníkem

Recepty z muchovníku – ilustrační obrázek Potřebujeme: 20 dkg mouky, 1 vajíčko, 1 lžička cukru, sůl, mléko, 25 dkg muchovníku Příprava: Mouku, vajíčko, cukr a

Recepty z muchovníku

Zákusek s tvarohem a muchovníkem

Recepty z muchovníku – ilustrační obrázek Potřebujeme: 1 hrnek zakysané smetany, 1 hrnek cukru, 3 sklenice mouky, 3 vajíčka, 1/2 sklenice oleje, 1 kypřící prášek,

Živý plot jsem zakoupila před dvěma roky a jsem spokojená.

Taky hodnotím že mi je pravidelně zasílaný zpravodaj ve kterém jsou zajímavé a poučné informace.

Je vidět že WonderHedge se zajímá o své zákazníky.
O. Pasovská

 

Dobrý den, právě jsem od Vás obdržel objednané keře, rád bych Vám strašně poděkoval za naprostou profesionalitu, perfektní komunikaci a péči o zákazníka.

Velmi často a dlouho nakupuji po internetu, ale s tak dokonalou prací jsem se ještě nesetkal!

Na základě těchto zkušeností budu Váš obchod všem doporučovat. A pokud budu někdy potřebovat keře, tak se zcela jistě obrátím na Vás. Ještě jednou moc děkuji.

Igor K.