Jak správně stříhat živé ploty

Často od Vás dostáváme otázku: ” Jak mám správně stříhat živý plot, aby mi vyrostl krásný a dostatečně hustý?”

Stále se opakující chyba u našich klientů je, že nechají rostliny rychle “vyběhnout” nahoru. Takový plot je ale z dolní části řídký a nepříliš estetický.

Pomocí tohoto krátkého videa Vám chceme ukázat správnou metodu stříhání a zahuštění živého plotu.

 

Jak správně stříhat

Velmi důležité!

Pokud živý plot sázíte na jaře, pak ihned, nejpozději druhý den po vysazení, musíte rostlinky zkrátit na 10 – 15 cm od země!

Pokud živý plot sázíte na podzim, toto zkrácení je třeba udělat hned na jaře následujícího roku. Cca v polovině března, kdy se příroda probouzí.

Sazenice zázračného plotu druhé generace už dodáváme zkrácené, ale i ty rostliny můžete po zimě zkrátit přibližně o 5 cm. Pokud jste náhodou dostali delší sazenice, samozřejmě je musíte zkrátit na 10 – 15 cm.

Díky tomuto řezu nastartujete spící pupeny a rostlina vypustí 3 až 5 nových větví. Tyto nové větve nechte narůst do délky 20 – 25 cm. Pak i tyto větve zkraťte na 10 – 15 cm. Rostlina znovu vypustí nové větve, které po dosažení 20 – 25 cm je také třeba znovu zkrátit.

Tento zahušťovací řez proveďte minimálně 3 krát!

Po třetím zkrácení už můžete Váš živý plot začít tvarovat. Nejlépe pomocí klasických nůžek na živý plot a do lichoběžníkového tvaru.

Při tvarování postupujte následovně:
Vždy nechte nové větve vyrůst do délky 20 – 25 cm a poté proveďte tvarovací řez. Váš živý plot nechte “růst” bočně i do výšky s odstupem 8 -10 cm.

Dbejte na to, aby spodní část lichoběžníku byla trochu širší než horní část. Tímto tvarem zabezpečíte dostatečné slunce pro každou část rostliny a také spodní část Vašeho plotu zůstane pěkně hustá.

Po dosažení požadované šířky a výšky plotu můžete omezit zálivku. Případně umělé zavlažování úplně vypustit. Živý plot pak už stříhejte podle potřeby, abyste zachovali estetickou formu.

Přejeme Vám hodně radosti se živým plotem!

Podobní obsah

Losování výherce LCD televizoru

Losování výherce LCD televizoru

06. října 2014 jsme losovali výherce LCD televizoru. Losování se zúčastnili všechny naši klienti, kteří si v termínu mezi 05. června a 24. září 2014

Živý plot jsem zakoupila před dvěma roky a jsem spokojená.

Taky hodnotím že mi je pravidelně zasílaný zpravodaj ve kterém jsou zajímavé a poučné informace.

Je vidět že WonderHedge se zajímá o své zákazníky.
O. Pasovská

 

Dobrý den, právě jsem od Vás obdržel objednané keře, rád bych Vám strašně poděkoval za naprostou profesionalitu, perfektní komunikaci a péči o zákazníka.

Velmi často a dlouho nakupuji po internetu, ale s tak dokonalou prací jsem se ještě nesetkal!

Na základě těchto zkušeností budu Váš obchod všem doporučovat. A pokud budu někdy potřebovat keře, tak se zcela jistě obrátím na Vás. Ještě jednou moc děkuji.

Igor K.