Jedlý živý plot – muchovník – galérie mix 2

V minulosti muchovník nemohl chybět v zahradách šlechticů, ale rádi jej sbírali i obyčejní lidé. Plody muchovníku, ale i jeho listy a květy, byly používány na zmírnění mnohých zdravotních obtíží.  Plody se sušily, zavařovaly, vyráběl se z nich lektvar i likéry. Listy se používaly do čajových směsí.

Věděli jste?

Plody muchovníku mají své místo v lidovém léčitelství, obsahují velké množství vitamínu C a B12, barviva anthokyany, kterým se přisuzuje účinnost proti rakovinnému bujení, a zdraví prospěšné minerály.

Plody celkově podporují odolnost organismu, působí preventivně proti žaludečním chorobám. Při onkologických onemocněních je možné plody muchovníku podávat jako podpůrný doplněk stravy. Trápí-li Vás žaludečních a střevních potíže, může být podáván čaj ze sušených listů.
Zdroj: Wikipedie

Podobní obsah

Živý plot jsem zakoupila před dvěma roky a jsem spokojená.

Taky hodnotím že mi je pravidelně zasílaný zpravodaj ve kterém jsou zajímavé a poučné informace.

Je vidět že WonderHedge se zajímá o své zákazníky.
O. Pasovská

 

Dobrý den, právě jsem od Vás obdržel objednané keře, rád bych Vám strašně poděkoval za naprostou profesionalitu, perfektní komunikaci a péči o zákazníka.

Velmi často a dlouho nakupuji po internetu, ale s tak dokonalou prací jsem se ještě nesetkal!

Na základě těchto zkušeností budu Váš obchod všem doporučovat. A pokud budu někdy potřebovat keře, tak se zcela jistě obrátím na Vás. Ještě jednou moc děkuji.

Igor K.