Jedlý živý plot - mana rajské zahrady

Luxusní rostlina s elegantním vzhledem,
chutné a zdravé plody plné vitamínů ...

Sázení, ošetřování

Sázení pouze v jejím "spícím stavu", od října, v listopadu (nejlépe po prvních mrazech) a na jaro od "nastartování" přírody (březen až květen). 

V případě, že při podzimním sázení nemáte čas vysadit všechny rostliny na místa, tak jednoduše skupinově je dejte do jamy.

 

Doporučené sázení:

po 20 cm v jedné řadě:

Vysadba 1 rad

 

cca. po 20 cm do dvouřadý:

Vysadba 2 rad

dostaneme hezčí, vydatnější živý plot jako při sázení do dvou řad, kde dvojitou rostlinnou řadu tvoří 8-9 rostlin na každý metr.  Prostor mezi řadami je také 20 cm, a rostliny vysazujeme způsobem uvedeným na obrázku.

 

Sazení jedlého plotu:

Jelikož jedním z období výsadby je konec října, listopad, po prvních mrazech, je účelné předem (ještě za pěkného počasí) vyhotovit jámy (asi 30-40 hluboké a široké), kam zasadíme rostliny. Při sázení na jaře není třeba předem vyhotovit místa sázení. 

 

  1. Kořeny necháme ve vodě na 24 hodin, aby vodu dobře vstřebali.
  2. Do vybrané země přidejme humus nebo kompost, v případě těžké jílovité půdy přidáme písek.
  3. Umístíme rostlinu do jámy, zeminu nasypeme na kořen, a opatrně zadupeme napevno, aby rostliny stály rovně.

 

Dobře snáší většinu druhů půdy, ale nejlépe se mu daří ve vlhké půdě s dobrou schopností propouštění vody, a na slunném a polostinném místě.

Toleruje mráz do mínus 25 stupňů.

Ošetřovaní jedlého plotu:

Metódy strihania jedlého plotu

Poprvé na jaře  je potřeba ji stříhat nad zemí asi 10-15 cm. Následně každý rok 1-2 krát stříháme živý plot, dokud nedosáhneme požadovanou výšku. Mezi dvěma stříhání výškový rozdíl nemá být větší, než 10-15 centimetrů, neboť živý plot by mohl být řidčí. Roční růst jedlého plotu se pohybuje mezi 25 až 35 cm.

 

Tip: Pod rostliny (přímo na půdu) dejte textilní pás SöviTex, nebude růst plevel, vlhkost v půdě bude lépe chráněna, a rostlina poroste rychleji!

Vyvinutou rostlinu třeba jednou stříhat, formovat ročně, na podzim.

Co se stane po objednávce?


Sazení video 2:


Jak položit fólii SoviTex a kapkové zavlažování


Lajkujte, zdielajtee

Nabízené sazenice pěstujeme a skladujeme v ideálních podmínkách. Možné termíny výsadby jsou:

led úno bře dub kvě črn čvc srp zář říj lis pro
     

 

Prohlášení: Uvedené hodnoty růstu platí při dodržení technologie pěstování a při dostatečném množství živin, vody a slunečního záření. Při krajně nekvalitní půdě nebo u rostlin které jsou vysazeny na nevyhovujícím místě (například do stínu) může být růst pomalejší než jsou uvedené pěstitelské hodnoty.