Jedlý živý plot - mana rajské zahrady

Luxusní rostlina s elegantním vzhledem,
chutné a zdravé plody plné vitamínů ...

Muchovník lamarckův, mana rajské zahrady

Plné vitamínů a minerálních látek.

ImageV červnu, kdy ještě sklady vitamínů a minerálních látek našeho organismu jsou ještě prázdné, už můžeme konzumovat výjimečně hodnotný plod, který vedle svého vysokém obsahu vitamínu C má i mimořádně vysoký obsah železa a mědi.


Železo je nepostradatelné k životu, je potřebné k tvorbě hemoglobinu (červených krvinek), dále ke vzniku mioglobínu (červené barvivo svalů) a některých enzymů. (Ze stravy lidem obvykle chybí železo a vápník.) K tomu, aby železo bylo využito v organismu, jsou potřebné i měď, kobalt, mangan a vitamin C. Pomáhá při růstu. Zvyšuje odolnost vůči chorobám. Přemáhá únavu. Zabraňuje a léčí anémii z nedostatku železa. Pokožce vrátí tón.

Organismus velmi potřebuje měď, aby železo zastávalo do hemoglobinu. Účinkuje i při aplikaci aminokyseliny s názvem torozín: umožňuje, aby se stal barevným (pigmentovým) faktorem vlasů a pokožky. Je nepostradatelný k aplikaci vitamínu C. Organismus udržuje při síle, protože pomáhá při účinném vstřebávání látek.

Po odkvetu  se nejprve objeví malá zelená jablka, která na červen již budou tmavě fialová. Její chuť se podobá na Medové JABLKO.

Prvotní ovoce je využitelné velmi různorodě. Při konzumaci čerstvých plodů pro náš organismus jsou injekcí s obsahem vitamínů a minerálních látek. Můžeme sušit, konzumovat čerstvé a zavařit na zimu jako povidla, džem, sirup nebo likér. 

        

Image Image Image Image Image

Prohlédněte si fotogalerii jedlého živého plotu >>>

  

Výhody jedlého živého plotu:

  1. velká úrodnost 
  2. časné, mimořádně chutné a hodnotné ovoce 
  3. záplava květů zarážející dech 
  4. dekorativní listí 
  5. nenáročná rostlina vyžadující málo ošetřování 
  6. nepostradatelná rostlina pro zahradu přátelskou pro ptáky

Objednejte jedlý živý plot nyní >>>


Jedlý živý plot je nazývána také jako: Muchovník lamarckův, Amelanchier lamarckii, borůvka aljašská, medové jablíčk

Lajkujte, zdielajtee

Nabízené sazenice pěstujeme a skladujeme v ideálních podmínkách. Možné termíny výsadby jsou:

led úno bře dub kvě črn čvc srp zář říj lis pro
     

 

Prohlášení: Uvedené hodnoty růstu platí při dodržení technologie pěstování a při dostatečném množství živin, vody a slunečního záření. Při krajně nekvalitní půdě nebo u rostlin které jsou vysazeny na nevyhovujícím místě (například do stínu) může být růst pomalejší než jsou uvedené pěstitelské hodnoty.